Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

5 tipov pre vysokoškolákov na využitie vianočných sviatkov

Tri týždne voľna sú už za dverami a na vás čaká po náročnom semestri konečne vytúžený odpočinok. Aj študenti, ktorí brigádujú, si na čas oddýchnu od zamestnania a môžu načerpať nové sily. Ako inak však môžete využiť vianočný čas v súvislosti so školskými povinnosťami?

Získanie podkladov na záverečnú prácu

Ak máte problém nájsť si počas semestra čas na vyhľadávanie podkladov pre vašu záverečnú prácu, teraz je ten pravý čas to dobehnúť. Prelúskajte Google Scholar, pýtajte si podklady od vyučujúcich a zháňajte učebnice všade, kde je to možné. Počas skúškového na to už opäť nebude čas.

Učte sa na skúšky

V prípade, že ste nevyužili možnosť predtermínov alebo vás tie najťažšie skúšky ešte len čakajú, odporúčame začať sa učiť aj cez sviatky. December ubehne ako voda a už druhého januára môžete pokojne dostať prvé termíny skúšok, ktorých sa určite chcete zbaviť.

Zápočty máte odovzdané?

Niektorí vyučujúci dávajú termín odovzdania zápočtov až s termínom skúšky. Skontrolujte si, či máte všetky zadania, práce a seminárky pripravené na odovzdanie. Mohlo by sa vám inak stať, že prídete na skúšku a vyučujúci vás rovno otočí na päte domov z dôvodu, že nemáte splnené podmienky.

Dokončite teoretickú časť

Ak tento rok odovzdávate bakalárku alebo diplomovku a ešte ste na nej práve moc nemákli, dokončite si cez sviatky aspoň teoretickú časť a povinné kapitoly. Akonáhle vám to začne takto odbúdať, s radosťou sa do nej pustíte a práce na nej vás možno začne aj baviť.

Navštívte knižnice

Je jedno, či v nich hľadáte skriptá, podklady pre vašu bakalársku alebo diplomovú prácu, alebo len nejakú doplnkovú literatúru. Knižnice budú v tomto období prázdne. Len si pred návštevou poriadne skontrolujte otváracie hodiny počas sviatkov, aby ste nezostali visieť niekde vonku.

 

Podklady k záverečnej práci

Nechajte si vytvoriť podklady k vašej záverečnej práci u nás. Profesionálni autori a skvelá cena.

Už od 9€
Objednať