Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Ako bezpečne absolvovať terénnu prax na úrade alebo v inej oblasti?

Leto je obdobím, ktoré študenti trávia aktivitami, pri ktorých absolútne nemusia myslieť na školu. Nie všetci majú to šťastie a niektorí z nás sú alebo boli nútení praxovať vo verejných inštitúciách alebo u súkromníkov vo svojom odbore. Čo všetko musí študent vedieť predtým, než nastúpi na terénnu prax?

 

 

Niektoré inštitúcie môžu byť zatvorené

Nemyslite si, že na vás všade čakajú s otvorenou náručou. Počas leta majú mnohé inštitúcie obmedzené návštevné hodiny a skrátenú pracovnú dobu kvôli dovolenkám a vysokým teplotám. Keďže ste ako študenti cez semester maximálne vyťažení, musíte prax absolvovať v lete, no nahláste sa s dostatočným predstihom, aby ste predišli sklamaniu.

Nie je prax ako prax

Predtým, než na nejakú inštitúciu alebo k zamestnávateľovi vôbec nastúpite, informujte sa na škole, či vám takúto prax uzná. Môže sa vám veľmi ľahko stať, že prídete v septembri do školy s bezcenným papierom, strateným letom a predmet vám aj tak neuznajú.

Dá sa to aj inak

Niektorí študenti nie sú ochotní tráviť celé hodiny v lete na praxi z odboru, ktorý ich nebaví (tu vzniká aj otázka, na čo ho potom študujú), a nechcú za túto prácu dostávať nejaké smiešne euro na hodinu. Dohodnú sa preto so zamestnávateľom, že im len opečiatkuje potvrdenie o absolvovaní praxe a oni môžu celé leto pracovať v skutočnom zamestnaní.

Čo vám prax skutočne môže dať

Pre tých, ktorí si prax nechcú len rýchlo odbiť, máme dobrú správu. Na praxi sa naučíte, ako to v danom odbore skutočne chodí a čo sa na pracoviskách robí. V škole vás naučia teóriu no realita je úplne iná a často s teóriou ani nesúvisí. Toto platí pri väčšine odborov a preto absolventi praxe vedia, čo ich čaká v skutočnom zamestnaní.

Pomôže vám s diplomovkou?

Jednoduchá odpoveď: Áno, na praxi môžete získať cenné informácie a dáta do vašej diplomovej práce.

 

Podklady k záverečnej práci

Nechajte si vytvoriť podklady k vašej záverečnej práci u nás. Profesionálni autori a skvelá cena.

Už od 9€
Objednať