Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Ako by mal vyzerať obsah záverečnej práce

Obsahová časť záverečnej práce je tou kapitolou, ktorú množstvo študentov výrazne podceňuje. Chcete napísať stopercentnú záverečnú prácu? Pozrite sa spolu s nami na tipy, ktoré vám pomôžu napísať a skompletizovať naozaj dobrý obsah.

 

Akú literatúru použiť

Pri tvorbe obsahu bude najdôležitejšiu úlohu zohrávať práve výber literatúry. Keď zabalíte odpadky do darčekového obalu, stále to budú len odpadky. Publikácie vo vašom obsahu by mali byť naozaj odborné.

Typy a literárnych zdrojov

Vo vašom obsahu by ste mali vytvoriť niekoľko kategórií použitej literatúry podľa toho, o aký typ zdrojov ide. Knižné publikácie svoju vlastnú kategóriu, internetové zdroje zase svoju vlastnú, štatistické údaje a zase svoju vlastnú a tak ďalej.

Správne uvádzanie

Pri uvádzaní knižného zdroja mne stačí uviesť len jeho názov a autora. Musíte doplniť aj všetky ostatné dostupné informácie, ako napríklad ISBN, číslo strany, na ktorej sa citovaný text nachádza, vydavateľstvo, a ďalšie informácie, ktoré vyžaduje vaša fakulta.

Radenie zdrojov

Zdroje vo vašom obsahu môžete zoradiť podľa dvoch uznávaných kľúčov. Prvým je zoradenie ktorá túry podľa abecedy ohľadom na priezvisko autora. Druhým spôsobom je ich zoradenie podľa poradia, v akom ste ich citovali vo vašej práci.

Počet zdrojov

Minimálny počet zdrojov vo vašej bakalárskej práci obsahovať aspoň 50 odborných publikácií a 20 doplnkových. Pri diplomovej práci je toto číslo zásoba dvojnásobné. Pre rigoróznej, atestačné na ostatných odborných prácach je toto číslo neohraničené.