Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Ako vytvoriť zoznam použitej literatúry?

Máte v zadaní vašej záverečnej práce ako povinnosť vytvoriť zoznam s aspoň 150 odbornými dielami, ktoré ste použili vo vašej práci? Môže to byť celkom fuška. Ako na to ísť a uľahčiť si tento proces?

 

Hľadajte v knižnici

Veľká časť vašej práce by mala byť z literatúry, ktorá pochádza z odborných dní napríklad z vašej fakultnej alebo univerzitnej knižnice. Aspoň 50zdrojov by malo pochádzať z týchto literárnych diel od renomovaných autorov.

Google Scholar

Skvelým zdrojom je Google Scholar. Funguje rovnako, ako obyčajný vyhľadávač Google, ale vyhľadá vám iba verejne dostupné vedecké práce napríklad vo formáte PDF. Niektoré sú dostupné len za poplatok, no zo školskej IP by ste ich mali stiahnuť zadarmo.

Otravujte učiteľov

Aj vaši vyučujúci, nielen školiteľ, ale aj všetci z vašej katedry alebo fakulty, by vám mohli dať pár skvelých diel, ktoré nenájdete ani v knižnici. Niekedy vám dajú aj ich vlastné práce, ktoré určite použite a spravte si u nich očko.

Uveďte všetko

Každú jednu vetu, slovo, tabuľku alebo graf, ktoré kedy použijete, uveďte do zoznamu použitej literatúry. Za prvé je to povinné, a za druhé vám zoznam použitej literatúry veľmi rýchlo narastie a vy ľahko získate potrebný počet diel.

Radšej viac ako menej

Aj najlepšia záverečná práca, ktorá má v zozname použitej literatúry 5 diel, nemôže prejsť s dobrým hodnotením. Je to jednoducho tak. Aj keď vaša práca nebude 100 %-ná, 100-150 dobrých zdrojov jej pomôžu získať kladné hodnotenie.

 

Podklady k záverečnej práci

Nechajte si vytvoriť podklady k vašej záverečnej práci u nás. Profesionálni autori a skvelá cena.

Už od 9€
Objednať