Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Blog

28.3.2019, 19:49

Voľný čas v škole: Kam chodiť a čo robiť?

Máte v škole veľa aktivít, ktoré vám prezentujú rôzne záujmové skupiny na nástenkách? Ak nie ste práve fanúšikom parties a popíjania na intráku, možno radšej strávite večer v škole s inými motivovanými ľuďmi. Poďme si spoločne prejsť, aké máte možnosti.   Jazykové kurzy Naučte sa cudzí jazyk. Čím viac, tým lepšie. Škola vám pravdepodobne bude takéto kurzy ponúkať úplne zadarmo. Len hlupák by ich nevyužil. Aj keby školu nedokončíte úspešne, s dvomi cudzími jazykmi v hlave si nájdete prácu zo dňa na deň. Záujmové skupiny Ornitológovia, geológovia, ale aj združenie strelcov či kajakárov môže mať na vašej fakulte naozaj vysokú úroveň…
19.3.2019, 19:20

Povinná účasť na prednáškach: Áno alebo nie?

Ako to funguje vo vašej škole? Nútia vás vyučujúci sedieť na každej jednej hodine a poctivo si písať poznámky do zblbnutia? Alebo vám dajú aj trochu priestoru? Pozrime sa spoločne na problematiku povinných prednášok na slovenských školách.   Kedy je účasť prínosná Účasť na prednáške je prínosná len vtedy, keď je na nej malý počet študentov a keď je zároveň interaktívna. Ak má prednášajúci zaujať 600 žiakov v aule, ktorí len tupo pozerajú na slajdy na plátne. Malé množstvo študentov sa dokáže aktívne zapájať. Ako sa dá prednáška nahradiť V dnešnej dobe je možné prednášku sledovať aj virtuálne, alebo študentov zahrať audionahrávku predn…
12.3.2019, 19:25

Ako si vybrať vysokú školu v zahraničí?

Vyberáte si vašu prvú vysokú školu a na Slovensku, prípadne ani v Českej Republike vás žiadna zo škôl a odborov na nich neoslovila? Nevešajte hlavu, stále máte možnosť podať si prihlášku na rôzne prestížne školy v zahraničí. Čo by ste o výbere mali vedieť?   Jazyk Vyberte si školu, ktorú zvládnete aj z jazykového hľadiska. Pre zahraničných študentov sa na Erazme vyučovanie upraví najčastejšie do anglického jazyka. Toto však nie je Erazmus, budete pravdepodobne študovať v štátnom jazyku konkrétnej krajiny. To, že ste mali na strednej 4 roky nemčiny nemusí znamenať, že zvládnete štúdium v nemčine. Náročnosť štúdia Je to síce smutné, no je to fakt. Zahraničné školy sú…
11.3.2019, 19:37

Študentské tipy pre lepšie sústredenie

Máte pocit, že vás pri učení a pracovaní na zadaniach do školy stále niečo vyrušuje a nemôžete sa sústrediť? Ak nemáte malé dieťa alebo hlučných susedov, rušíte sa len vy sami. Štuple do uší stoja pár centov a spolu s týmito tipmi sa z vás stane efektívny pracant.   Vypnite všetky elektronické zariadenia Matka príroda vám odpustí, keď si vytlačíte pár papierov, z ktorých sa budete učiť. Ak je práca s notebookom naozaj nevyhnutná (napríklad pri písaní práce) vypnite aspoň wiifi. Všetky podklady si môžete stiahnuť aj offline. Zmeňte prostredie Keď to nejde na intráku, pôjde to doma. Keď to nejde ani tam, skúste inú miestnosť. A keď to nepomáha, skúste napríklad kaviareň…
11.3.2019, 19:34

Už vieš, čo budeš robiť po vysokej škole?

Pre niektorých sa konečne blíži ten okamih a po poslednom letnom semestri sa stanú magistermi a inžiniermi. Pre mnohých študentov však práve teraz nastáva otázka, čo budú so svojim krásnym diplomom robiť. Úrad práce nie je jediná cesta. Pozrime sa na možnosti.   Ešte je čas nájsť si brigádu Najlepšie sú na tom študenti, ktorí už napríklad rok a pol brigádujú a po škole si ich tam plánujú nechať na trvalo. Aj vy máte ešte pol roka na to, aby ste si našli dobrú brigádu a aj keby vás potom nechceli na trvalý pracovný pomer, budete mať aspoň príjem na začiatok. Neplatené stáže Podobná alternatíva ako brigáda. Aj z neplatenej stáže môže nakoniec vyjsť krásna pracovná…
11.3.2019, 19:31

Dôvody, ktoré ťa presvedčia, aby si skúsil erasmus

Erasmus študenti opisujú ako najlepšiu skúsenosť, ktorú môžu zažiť počas štúdia na vysokej škole. Prečo je ten erasmus taký obľúbený, kedy sa naň zapísať a ako si vybrať krajinu? Dozvieš sa v článku. Erasmus študenti opisujú ako najlepšiu skúsenosť, ktorú môžu zažiť počas štúdia na vysokej škole. Prečo je ten erasmus taký obľúbený, kedy sa naň zapísať a ako si vybrať krajinu? Dozvieš sa v článku.   Pol roka dovolenky V niektorých prípadoch až rok. Na erasme v cudzine môžete počas štúdia stráviť až 2 a pol roka. Keď si vyberiete exotickú krajinu, môžete zimný semester prežiť doslova na pláži pri mori a provokovať svojich spolužiakov fotkami v plavkách. Ktoré krajiny sú top? V…