Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Kňaz verzus barman alebo v ktorom povolaní sme šťastnejší

Píšete bakalársku prácu na teologickej fakulte alebo ste dostali výučný list ako barman? Či už stojíte na kariérnej križovatke medzi nebesami a barom alebo vás len jednoducho zaujíma, v akých profesiách sú ľudia najspokojnejší, zbystrite pozornosť nad výsledkami zahraničného prieskumu!

Vypovedajú o tom štúdie pre britskú vládu. Výsledky rozhodne stoja za pozornosť. Ukázalo sa okrem iného, že síce výška zárobku je pre spokojnosť dôležitá, avšak nie je prvoradá.

 

Sekretárky na štvrtom mieste

 

V rebríčku top 10 najšťastnejších profesií možno rozpoznať dobre platené (vrcholoví manažéri a riaditelia), ale ešte omnoho častejšie ,,pomáhajúce“ povolania (kňazi, zdravotníci), uspeli tiež napríklad sekretárky (4.miesto). Naopak na úplnom spodku rebríčka sú nekvalifikované, manuálne či stresujúce zamestnania (krčmári, vymáhači dlhov).

 

Kňazi porazili barmanov

 

Mysleli ste si, že viac prerazí profesia barmana? Barmani sa umiestnili na 266. mieste, čiže 9. od konca, kňazi sú podľa štúdie vôbec najspokojnejšími „zamestnancami“. Ak ste študentom teologickej fakulty a vaše záverečné vypracovanie diplomovej práce a štátnice nie sú z klasických odborov ako napríklad ekonomickej, máte sa na čo tešiť. Pokiaľ nie, nezúfajte, ide len o štatistiku - a stále môžete byť hoci farmár (8. miesto)!

 

TOP 10 najspokojnejších povolaní

1. Kňazi

2. Riaditelia a vrcholoví manažéri

3. Manažéri a majitelia v poľnohospodárstve a záhradníctve

4. Podnikové sekretárky

5. Odborníci v oblasti akosti a regulácie

6. Manažéri v zdravotníctve

7. Lekári

8. Farmári

9. Manažéri a majitelia v hotelierstve a ubytovaní

10. Vyučení vedúci predaja elektro produktov

 

Najmenej spokojné povolania

(266. Barový personál)

270. Podlahári a obkladači

271. Pracovníci v priemyselnom čistení

272. Vyberači peňazí (dlhov, nájmu)

273. Pomocní pracovníci v stavebníctve

274. Krčmári a manažéri podnikov s licenciou

 

Viac o štúdii nájdete tu.

 

Pozrite si aj iné z našich blogov.