Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Nie, toto Vás v škole nenaučia!

Viete, čo sa hovorí – Mať dobré vzdelanie je skvelé, ale čo z neho, keď skutočnú prax získate jedine praxou.

A tú vám žiadna škola nedá.

Je to taký demotivujúci, depresívny kolotoč, ktorý vystraší pomerne veľa absolventov.

Nabudení aj s diplomom klopú na jedny i druhé dvere, rozposielajú žiadosti aj s titulom pred menom a im sa nikto neozýva!

Ako je to možné?

„Veď som predsa úspešný, celkom čerstvučký  absolvent!“ rozčúlene si hovoria.

Veď to, práve to.

 

Pripravte sa na život

Preto je dobré myslieť na podobné situácie už počas štúdia. Párty aj nočný život trochu zredukujte a namiesto nikdy nekončiaceho žúrovania sa skúste porozhliadnuť okolo seba. Oslovte známych, kamarátov, ktorí stále kamsi odbiehajú a nemajú toľko voľného času (asi do nejakej práce), pozerajte ponuky na internete, najmä si vy sami ujasnite, čo chcete a čo hľadáte.

Namiesto brigád v hypermarketoch, rýchlom občerstvení či niekde vo výrobe sa poobzerajte po kvalitnej stáži, doma či v zahraničí. Možno vám neprinesie toľko peňazí, niekedy nezarobíte celkom nič, za to vás však obohatí cennými skúsenosťami a všade žiadanou praxou.

Ak sa navyše rozhodnete stážovať počas leta niekde v zahraničí, ako významný bonus si zlepšíte svoju angličtinu, nemčinu či iný jazyk (podľa toho, kam sa vyberiete tie skúsenosti získavať), čo je v kombinácii s cennou praxou priam nevyčísliteľnou investíciou do vašej budúcej kariéry.

 

Získavajte cenné vedomosti online

Študovať jazyky, zlepšovať sa v programovaní, dokonca sa stať preborníkom v šachu, to všetko je dnes možné aj online, vo väčšine prípadov grátis a z absolútneho pohodlia vašej izby (doma či na internáte). V každom prípade kvalitný medzinárodný certifikát, ktorý takýmto vzdelávaním sa získate, nie je na škodu a je tiež znakom toho, že už počas štúdia ste mysleli na zadné dvierka.

Kto to ocení určite, sú nádejní zamestnávatelia, ktorí si váš životopis budú podrobne študovať.

Ak teda nechcete zaspať na univerzitných vavrínoch a po absolvovaní vysokej si neplánujete  rozširovať vzdelanie doktorátom či iným vyšším stupňom vzdelania, porozhliadnite sa aj mimo vysokoškolského areálu, ešte predtým, ako z neho vyjdete ako čerstvý, celkom neskúsený absolvent.

Ušetríte si tým nejedno sklamanie a zakopnutie o drsnú realitu tam vonku.

 

Podklady k záverečnej práci

Nechajte si vytvoriť podklady k vašej záverečnej práci u nás. Profesionálni autori a skvelá cena.

Už od 9€
Objednať

 

Pozrite si aj iné z našich blogov.

Alebo Vás zaujíma Prečo som založil VSpráce.sk?