Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Radíme... Ako na semestrálnu prácu

Prečo písať semestrálne práce poctivo a tak, ako sa majú? Okrem zisku zápočtu, čo s nimi neraz úzko súvisí, tým získate potrebnú prax a cvik, ktoré oceníte neskôr. Pri písaní prác záverečných.

Ako teda na semestrálnu správne a bez zbytočných stresov? Poradíme vám...

Hlavný cieľ a význam semestrálnych prác

Semestrálna, inak aj zápočtová či ročníková práca sa zadáva študentom s hlavným cieľom, a to získať cvik v štúdiu vedeckých metódpísania textov odbornejšieho charakteru. Taktiež pomôže študentom zdokonaliť sa v prezentácii vlastných názorov a pochopiť postupy získané štúdiom materiálov k rozoberanej téme.

Je to kvalifikačná práca, ktorá vyplýva z učebných plánov k danému predmetu a na základe jej zvládnutia sa následne hodnotí práca študentov.

Štruktúra, forma a rozsah semestrálnej práce         

Semestrálnu prácu tvorí:

  • preliminária – predná časť, ktorú tvorí obal, titulný list, abstrakt, obsah práce
  • hlavný text - vlastný text, riešenie problému skladajúce sa z úvodu, záveru a použitej literatúry

Pokiaľ ide o hlavný text, je možné, no nemusí to tak byť,  členiť ho na úvod, jadro záver práce. Jadro, teda hlavný text má zvyčajne 2 až 3 kapitoly. Na rozdiel od seminárnej práce sa u práce semestrálnej vypracúva aj titulný list, abstrakt, zoznam skratiek a podobne.

Zvyčajne sa úvod a záver semestrálnej práce píše až po napísaní jadra, kedy už presne vieme, o čom daná práca je, aké metódy sme použili aj k akým záverom sme v nej dospeli, čo je obdobné, ako pri tvorbe práce bakalárskej či diplomovej.

Každá kvalifikačná práca sa píše v súlade s platnými normami, ktoré majú v smernici pravidiel písania záverečných prác zakomponované všetky vysoké školy. Ako dané normy uvádzajú, tieto práce majú rozsah v rozpätí od 15 do 20 normostrán, ak ich počet neurčí vyučujúci daného predmet inak.

Použitá literatúra sa v súlade s normami správneho citovania a parafrázovania musí v semestrálnej práci uvádzať správne.

So všetkým týkajúcim sa semestrálnej, aj inej vysokoškolskej práce vám radi pomôžu aj naši profesionáli. Pokojne sa na nás obráťte. 

 

Podklady k záverečnej práci

Nechajte si vytvoriť podklady k vašej záverečnej práci u nás. Profesionálni autori a skvelá cena.

Už od 9€
Objednať