Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Rebríček najlepších ekonomicky zameraných vysokých škôl na Slovensku

Snáď nebude pre nikoho novinkou, ak povieme, že spomedzi vysokoškolských absolventov vedú tí ekonomicky zameraní. Áno, dlhodobý trend je taký, že práve informatici, ekonómovia aj technici sú u zamestnávateľov najviac žiadaní.

Avšak aj tu je dobré rozlíšiť skutočnú kvalitu od podpriemeru a jasne pomenovať ekonomické vedné odbory a fakulty u nás, ktoré skutočne stoja za vašu pozornosť.

Medzi najlepšie vysoké školy s ekonomickým zameraním na Slovensku teda, nielen podľa nás, patria...

Najlepšie ekonomické vysoké školy na Slovensku

Ekonomická univerzita vedie

Najvyššie v rebríčkoch úspešnosti spomedzi všetkých, nielen technicky zameraných vysokých škôl, sa už pravidelne umiestňujú absolventi Ekonomickej univerzity, ktorých životopisy zaujímajú zamestnávateľov najviac. Žiadaní sú aj absolventi s technickým zameraním zo Slovenskej technickej univerzity v Bratislave a Technickej univerzity v Košiciach. Zaujímavosťou je, že z roka na rok ich žiadanosť stále narastá a nezdá sa, že by sa to v dohľadnej dobe malo nejako dramaticky meniť.

Fakulty s ekonomickým zameraním, ktoré neignorujte

Spomedzi fakúlt sa už niekoľko rokov za sebou teší najväčšiemu záujmu zo strany zamestnávateľov Fakulta informatiky a informačných technológií na Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Na druhom mieste je Fakulta elektrotechniky a informatiky na Technickej univerzite v Košiciach a tretia priečka patrí absolventom z rovnakej fakulty na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave.

Odvetvia s najúspešnejšími absolventmi vôbec

Pokiaľ ide o konkrétne odvetvia a pracovné pozície, ktoré sú v súčasnosti najatraktívnejšie a najobsadzovanejšie skutočnými odborníkmi, jednoznačne dominujú informačné technológie. Skvelé pracovné pozície sa núkajú aj úspešným absolventom v administratíve, účtovníctve,ekonomike, finančníctve, obchode či elektronike a energetike.

V prípade, že ste vyštudovaný programátor, administratívny pracovník/referent, softvérový inžinier, IT analytik alebo finančný analytik, o budúce uplatnenie v odbore sa zrejme obávať nemusíte. Najmä, ak ste diplom získali na jednej z našich troch najúspešnejších ekonomických univerzít.