Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Študentské tipy pre lepšie sústredenie

Máte pocit, že vás pri učení a pracovaní na zadaniach do školy stále niečo vyrušuje a nemôžete sa sústrediť? Ak nemáte malé dieťa alebo hlučných susedov, rušíte sa len vy sami. Štuple do uší stoja pár centov a spolu s týmito tipmi sa z vás stane efektívny pracant.

Študentské tipy pre lepšie sústredenie

 

Vypnite všetky elektronické zariadenia

Matka príroda vám odpustí, keď si vytlačíte pár papierov, z ktorých sa budete učiť. Ak je práca s notebookom naozaj nevyhnutná (napríklad pri písaní práce) vypnite aspoň wiifi. Všetky podklady si môžete stiahnuť aj offline.

Zmeňte prostredie

Keď to nejde na intráku, pôjde to doma. Keď to nejde ani tam, skúste inú miestnosť. A keď to nepomáha, skúste napríklad kaviareň alebo park. Zmena prostredia je skvelým receptom na to, ako sa lepšie sústrediť pri čomkoľvek.

Vytvorte si odmeňovací systém

Lentika za každú prečítanú stranu, cigaretka, keď vymenujete všetky latinské názvy, alebo film a pizza, keď dokončíte celú kapitolu vašej práce. Odmeny sú skvelým nástrojom, no nedávajte si ich skôr, lebo už vám nezostane motivácia.

Odosobnite sa od životov ostatných

Toto trochu súvisí s prvým bodom. Nemusíte každé dve minúty kontrolovať nové selfies vašich kamošov na Instagrame. Dokonca ich tam ani nemusíte pridávať. Nikoho nezaujíma vaša znudená tvár nad knihami. Čas venujte radšej učeniu.

Robte si prestávky

Tie veľa ľudí podceňuje a myslí si, že keď budú makať bez prestávky, dosiahnu lepšie výsledky. To je však jeden veľký omyl. Minimálne po každej pol hodinke intenzívnej práce si dajte 5 minút oddychu ,kedy sa prejdete, nadýchate, alebo skontrolujete tie správy na Facebooku.