Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

To najdôležitejšie o úvode do diplomovej práce

Písanie diplomovej práce je povinnou jazdou každého vysokoškoláka. Bez znalosti jej teoretických náležitostí to však málokto zvládne. Čo tak začať úvodom? Aký má byť, čo má obsahovať a kedy sa vlastne píše? My to dobre vieme a radi sa s vami o naše znalosti podelíme...

Ako na úvod v diplomovke

Teoretická časť diplomovej práce začína práve úvodom. V ňom autor práce popíše, akú tému si zvolil, vysvetlí, prečo si vybral práve túto problematiku a stručne popíše, čomu sa plánuje venovať v jednotlivých kapitolách svojej diplomovej práce.

V úvode sa môže spomenúť aj bibliografický zdroj, ktorý tvorí základ na spracovanie teoretickej časti.

Pokiaľ diplomová práca obsahuje aj praktickú časť, čo zvyčajne obsahuje, autor  v úvode v krátkosti popíše, čo by malo byť predmetom a cieľom empirickej časti. Taktiež je treba pomenovať hlavný cieľ práce, ako aj ciele čiastkové, ktoré sú potrebné na dosiahnutie hlavného cieľa.

Úvod diplomovej práce – čo by v ňom ešte nemalo chýbať?

Okrem všetkého vyššie spomenutého možno v úvode uviesť aj to, čím sa daná práca odlišuje od iných, jej podobných prác a čo nové prináša.

A na záver cenná rada o úvode. Úvod sa rovnako ako názvy jednotlivých kapitol nečísluje.

V prípade, že by ste mali k úvodu, ako aj k iným častiam záverečných prác nejaké ďalšie otázky, pokojne nás kontaktujte. Náš tím odborníkov na všetky typy záverečných prác je vám vždy k dispozícii.