Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka

Ste z Trenčína alebo okolia? Prípadne zvažujete štúdium na vysokej škole v tomto krajskom meste? V tom prípade si povedzme o Trenčianskej univerzite Alexandra Dubčeka niečo viac.

Trochu z histórie univerzity

Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka bola založená v roku 1997. Vznikla rozhodnutím Národnej rady SR zákonom o zriadení Trenčianskej univerzity ako štátna vysoká škola. Patrí teda medzi najmladšie vysokoškolské inštitúcie na Slovensku. Vznik univerzity v Trenčíne a okolí bol však predovšetkým prirodzenou reakciou na vysokú koncentráciu strojárskeho, elektrotechnického a spotrebného priemyslu i mnohých významných výskumno-vývojových a projektových organizácií v okolí. V neposlednom rade vznik tejto univerzity ovplyvnil aj značný potenciál mladých ľudí, budúcich vysokoškolákov z Trenčína a okolitých miest a obcí.

Fakulty Trenčianskej univerzity

Už pri vzniku univerzity boli zriadené jej základné súčasti, a to Fakulta špeciálnej techniky, Fakulta mechatroniky, Fakulta priemyselných technológií sídliaca v Púchove a  Fakulta sociálno-ekonomických vzťahov. V roku 2004 bol zriadený aj Ústav zdravotníctva a ošetrovateľstva pre zabezpečenie vzdelávania a výskumu v zdravotníctve, ktorý sa o dva roky neskôr, v roku 2006 pretransformoval na Fakultu zdravotníctva.

Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka patrí od roku 2002 (na základe Zákona o vysokých školách) k verejným vysokým školám.

Univerzitné vzdelanie v Trenčíne

Univerzita Alexandra Dubčeka sa prezentuje ako moderná, progresívna inštitúcia, ktorá poskytuje 3-stupňové vysokoškolské vzdelanie zamerané prednostne na prax. Toho dôkazom sú aj šikovní študenti i absolventi jednotlivých fakúlt, ktorí každoročne prezentujú svoju šikovnosť a skvelé, inovatívne nápady na veľtrhoch a súťažiach u nás, ale i v zahraničí. A uplatnenie nachádzajú rovnako tak nielen na domácej pôde.

Rozhodnete sa aj Vy pre štúdium na tejto mladej a perspektívnej univerzite? V tom prípade Vás Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka v Trenčíne veľmi rada privíta… A my taktiež, obráťte sa na nás s čímkoľvek. Poradíme, pomôžeme, nech štúdium zvládnete bez ťažkostí.