Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Vytlačená a zviazaná diplomovka ako spomienka na štúdium

Vytlačiť a dať si zviazať svoju záverečnú prácu musí každý študent. Obe kópie ale ostávajú v škole. Preto si mnohí nechávajú urobiť výtlačky tri, jeden aj pre seba.

Čoraz viac sa však uchyľujeme k tomu, že mať doma odloženú vytlačenú diplomovku nepovažujeme za nutné. „Veď na čo, celkom stačí, že ju mám v počítači,“ povie si nejeden spromovaný absolvent. Skutočne to stačí? Skúsime si zodpovedať túto otázku...         

                               

Viazanie diplomoviek – dokedy?

Je veľká vec a tak skoro z módy nevyjde. Hoci žijeme v online dobe, každá škola okrem pdf verzie diplomovej práce stále vyžaduje aj dve zviazané práce, ktoré sa odovzdávajú na príslušnú katedru a ostávajú tam už nadobro. Poviete si, nebolo by treba s tým konečne skoncovať a správať sa moderne? Možno áno, možno nie, no ten čas ešte nenadišiel.

A naviac, kto už mal tú možnosť a držal v rukách krásne voňavú, čerstvo vytlačenú a zviazanú záverečnú prácu, isto nám dá za pravdu, že to má svoje čaro.

Proces tlačenia a viazania diplomových prác

Samotné viazanie robia pracovníci tlačiarne na viacerých strojoch. Rukopisy najskôr zgleja dohromady, potom rozrežú jednotlivé práce, pretože sa väčšinou gleja všetky kópie jednej práce naraz a potom sa zošijú skobami. Následne ich orežú z troch strán, aby bol výtlačok zarovnaný a potom, podľa hĺbky chrbta, sa vyrába doska. Keď doska vyschne, zláti sa a spätne sa vešia do dosiek.

Asi takto nejako bude prebiehať aj viazanie Vašej diplomovky. Dôležitá otázka teda znie: „Necháte si vytlačiť jeden kus navyše, len tak, na pamiatku?“

Diplomovka na pamiatku - prežitok či cenná spomienka?           

Objektívne treba povedať, že čo vysokoškolák, to iný názor na viazanie diplomovky pre seba. Niektorí si dávajú zviazať kópiu aj do rodinnej knižnice, lebo skrátka sa to patrí, chcú to alebo ani inú možnosť nepripúšťajú, kým pre ďalších sú to len zbytočne vyhodené peniaze.

A iní tak robia aj z čisto praktických dôvodov, keďže v štúdiu plánujú pokračovať a vytlačená diplomová práca sa im zíde aj neskôr, pri tvorbe práce dizertačnej.

Aký je Váš názor na vytlačenie diplomovej práce len pre seba? Áno, nie? Ukážky diplomových prác nájdete aj na našej stránke, ako aj cenné rady a pomoc pri jej tvorbe. 

 

Podklady k diplomovej práci

Nechajte si vytvoriť podklady k vašej záverečnej práci u nás. Profesionálni autori a skvelá cena.

Už od 9€
Objednať