Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Vyvaruj sa týmto chybám a štúdium na vysokej škole bude jednoduchšie

Štúdium na vysokej škole hádže študentom pod kolená mnohé polená. A ešte sa to aj rýmuje. Ako však docieliť, aby ste vždy boli na všetky nástrahy pripravení? Musíte sa vyhnúť určitým chybám, ktoré sú často zodpovedné za neúspešné ukončenie štúdia.

 

Zabudnite na svoje ego a potlačte ho

Áno, v mnohých prípadoch a situáciách budete mať pravdu, budete v práve, no na vysokej škole to nikoho nezaujíma. Keď si na vás niekto zasadne nič s tým nespravíte. Nesnažte sa presadiť si pravdu. Niekedy je lepšie ostať tichou myškou a sledovať všetko z diaľky. Zbytočná proaktivita vám môže v konečnom dôsledku len uškodiť.

Neprepínajte sily

 Učiť sa 12 hodín v kuse a pokračovať 8 hodinovým písaním záverečnej práce, po ktorej sa vydáte rovno na prednášku nie je vôbec zdravé. Doprajte si zaslúžený oddych a vždy pracujte alebo sa sústreďte len niekoľko hodín denne. Človek aj tak nedokáže byť efektívny dlhšie a čas zbytočne len premárnite. Miesto toho si doprajte kvalitný spánok alebo chutné jedlo, ktoré vám dodá novú energiu.

Nenakladajte si zbytočne na plecia

Koníčky, práca, škola, krúžky, ... naozaj si myslíte, že toto všetko zvládnete? A kedy budete spať, jesť a tráviť čas s rodinou, ktorá vám Štúdium pravdepodobne financuje? Na vysokej škole sa budete musieť vzdať niektorých vecí. Získate tým však čas na oddych a na vypracovanie dôležitých zadaní, ktoré jednoducho nemôžete vynechať.

Vyhnite sa emóciám

Tie vyčerpávajú študentov najviac. Pokazený vzťah, hádka s rodičmi, výmena názorov s vyučujúcim. Toto všetko vás uberá o energiu, ktorú by ste mohli inak vložiť do štúdia. Pokúste sa riešiť všetky konflikty s chladnou hlavou. Buďte tým, kto určuje tempo každého dialógu. Ušanujete tak vlastné sily a nebudete si zbytočne vytvárať ďalšie vrásky na čele. 

 

Podklady k záverečnej práci

Nechajte si vytvoriť podklady k vašej záverečnej práci u nás. Profesionálni autori a skvelá cena.

Už od 9€
Objednať