Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

6 zaručených spôsobov, ako si nájsť prax

Vypracovanie diplomovej práce a štátnice nie sú všetko. Potom totižto prichádza na rad skutočný život, ktorý je fáza aplikovania štúdia do praxe. V dravom prostredí práva a ostatných humanitno-ekonomických odborov je získanie prestížnej praxe výzva. Ako uspieť okrem klasického podávania inzerátov?

 

1. Aktívnym oslovením

Najjednoduchší a v mnohých prípadoch aj najúčinnejší spôsob. Nečakajte na vypísanie inzerátu a sami napíšte zamestnávateľovi, u ktorého by ste radi pracovali. Samozrejme, nie je zaručené, že bude mať záujem - to ale nie je nikdy. Ak ho kontaktujete sami, prejavujete aktivitu a vystupujete tak z davu. Kľúčový bude skvelo napísaný motivačný list.


2. Súťaž

Zábavná hra alebo sľúbená cena láka študentov na zapojenie sa do školských súťaží, pre zamestnávateľov je to skvelý spôsob, ako nájsť talenty na školách. Úspešných účastníkov buď osloví personalista sám, alebo je priamo po vyhodnotení súťaže ideálne skúsiť svoje šťastie. Informácie o súťažiach možno často získať internetových stránkach študentských organizácií, ako je AIESEC pri ekonomických odboroch a ELSA pri právnických.


3. Súčasť štúdia

Na fakulte má študent v ponuke voliteľné predmety, v ktorých je zahrnutá prax. Poskytujú ju väčšinou inštitúcie rôzneho zamerania a podniky.


4. Osobné odporučenie

Máte záujem o prax v konkrétnych firmách? Neváhajte a rozhoďte siete medzi svojich známych, spolužiakov či kamarátov a zmieňte sa im o daných pracovných pozíciách. Je vysoko pravdepodobné, že práve niektorý z nich vám bude vedieť pomôcť alebo bude mať informácie o inej zaujímavej príležitosti.   


5. ŠVOČ

Študentská vysokoškolská odborná činnosť. Je to skratka, ktorá sa na fakultách škôl každoročne spomína a na navrhnutú tému píšu študenti práce. Okrem odrazového mostíka pre doktorandské štúdium ide o skvelú príležitosť ukázať svoje schopnosti a motiváciu. Zvoľte si tému, ktorá nezodpovedá tradičným témam vašej fakulty a sú navrhnuté niektorou firmou. Úspech máte zaručený.
 

6. Záverečná práca

Podobne ako u ŠVOČ, téma vašej bakalárskej alebo diplomovej práce môže byť jednou z tém, ktoré navrhli firmy v oblasti praxe. Žiadna téma sa vám nepozdávala? Príďte s vašou vlastnou témou a pokúste sa osloviť každého zamestnávateľa, či by ste nemohli prácu s ním konzultovať. Vypracovanie bakalárskej alebo diplomovej práce nemusí byť vôbec také jednoduché, a preto vám odporúčame ich vypracovanie konzultovať s odborníkmi.
 

Podklady k záverečnej práci

Nechajte si vytvoriť podklady k vašej záverečnej práci u nás. Profesionálni autori a skvelá cena.

Už od 9€
Objednať

 

Pozrite si aj iné z našich blogov.