Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Bakalárska práca - počet strán, počet znakov a počet slov

Počet strán, počet slov a počet znakov vo vašej bakalárskej práci vás bude mimoriadne zaujímať najmä kvôli jej rozsahu. V dnešnom článku vás naučíme, ako správne rátať znaky vrátane medzier, ako rozlišovať strany a normostrany, ale aj to, aká dlhá by mala byť vaša práca a čo všetko sa počíta do konečného rozsahu.

Počet strán v bakalárskej práci

Počet strán v priemernej bakalárskej práci môže byť pokojne aj 80. Sú to však strany, ktoré idú reálne do tlače. V skutočnosti môže mať práca napríklad len 50 normostrán. Jedna normostrana je pritom 1 800 znakov s medzerami. Z týchto 50 normostrán, ktoré reálne napíšete, sa však len cca 25 počíta do rozsahu samotnej práce. O tom si povieme viac na konci článku.

Počet slov v bakalárskej práci

Jedna normostrana má priemerne okolo 300 slov. Tento údaj pre vás pri písaní vašej bakalárskej práce nie je až tak dôležitý. Bude vás však zaujímať v prípade, že by ste si dali prácu preložiť do cudzieho jazyka, alebo keď si dáte skontrolovať gramatiku. Množstvo gramatických korektorov si totiž účtuje opravu práve podľa počtu slov.

Počet znakov s medzerami

Počet znakov s medzerami sa udáva v súvislosťou s normostranami. Tento údaj je však dôležitý aj v inej rovine. Dĺžka práce, respektíve tých častí práce, ktoré sa počítajú do celkového rozsahu, sa uvádza aj v abstrakte. A to nie v normostranách, ale práve v počte znakov s medzerami. Vaša práca môže mať napríklad 54 000 znakov s medzerami. Všetky časti však spoločne aj viac ako 100 000.

Počet znakov bez medzier

Počet znakov bez medzier je v podstate nepotrebný údaj. Pri jednej normostrane sa pohybuje + - okolo 1500. Tento počet sa však nepoužíva ani na zistenie dĺžky vašej práce, ani pri objednávaní korekcie či prekladu. Jeho charakter je čisto informatívny.

Čo sa počíta do rozsahu?

Ako sme spomínali vyššie, do rozsahu bakalárskej či diplomovej práce sa nepočítajú všetky jej časti. V princípe je rozsah tvorený len hlavnými kapitolami, a to od úvodu vrátane až po záver vrátane. Na niektorých školách sa do rozsahu počíta aj obsah alebo zoznam použitej literatúry, čo vám môže pridať pár normostrán navyše k celkovej dĺžke práce.

Podklady k bakalárskej práci

Nechajte si vytvoriť podklady k vašej záverečnej práci u nás. Profesionálni autori a skvelá cena.

Už od 9€
Objednať