Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Koľko nových kontaktov vám dá písanie diplomovej práce?

Pri písaní diplomových prác väčšina študentov myslí len na to, aké je to otravné, koľko to trvá a ako ich to nebaví. Tí šikovnejší sa však pozastavia aj nad tým, že táto nepríliš obľúbená úloha je zároveň skvelou príležitosťou pre hľadanie nových kontaktov, ktoré nám v budúcnosti môžu pomôcť napríklad pri hľadaní novej práce. Kde všade môžete takéto kontakty získať?

 

Akadémia vied

Každý študent by mal počas písania práce minimálne jedenkrát zavítať na Slovenskú Akadémiu Vied. Tento ústav je plný vedcov a doktorandov, ktorí vám väčšinou ochotne poradia v každej problematike. Po ukončení štúdia sa aj vy môžete dať na túto dráhu a absolvovať rozširujúce doktorandské štúdium práve tu namiesto svojej pôvodnej univerzity.

Verejné úrady

Potrebujete poradiť o VZN, obecných zákonoch, samospráve, daniach? Navštívte ministerstvá, okresné, ale i obecné úrady. Na týchto miestach stretnete ľudí z praxe, ktorí vám ochotne dajú desiatky odborných podkladov pre zapracovanie do práce a okrem toho vám aj vysvetlia, ak oto chodí v skutočnosti.

Odborníci z fakulty

Už len vedúci alebo školiteľ vašej diplomovej práce je určite kapacita, no možno by stálo za to navštíviť aj ostatných vyučujúcich, prípadne členov iných katedier alebo podobných fakúlt na iných univerzitách, ktorí vám na problematiku dajú zase iný názor.

Nadšenci z odboru

Neštudovaní odborníci z praxe. Ak máte tému zameranú na priemysel, určite by stálo za to navštíviť nejakú veľkú priemyselnú spoločnosť a dohodnúť si konzultáciu na tému k vašej práci. Vyberajte si však aj menších podnikateľov, ktorí sú verní  svojej firme a radi vám dajú užitočné informácie.

Veľké firmy

Na záver sme vybrali už spomínané korporáty. Tu sa k majiteľom alebo akcionárom nedostanete, no manažéri pre styk s verejnosťou vám radi dohodnú aj prehliadky priestorov a konzultáciu priamo so zamestnancami, aby ste videli aj výrobný proces.