Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Seriál študenta - 3. diel - Trávime voľný čas na internáte

Voľného času nikdy nie je dosť, ale zasa, keď už ho máme, je škoda ním len tak plytvať. Ak patríte aj vy k akčným študentom, ktorí síce sú za každú srandu a nepohrdnete ani pozvaním na dobrú žúrku, no tiež chcete svoj čas na internáte stráviť aj niečím, nazvime to, obohacujúcejším, mám pre vás niekoľko tipov, ako sa dá efektívne využiť voľný čas na intráku (pravdaže, ak nerátame možnosť byť s frajerom/frajerkou)...

Rozširovanie obzorov

Nie, nepreplo mi, vážne si myslím, že vo svojom voľnom čase je fajn niečo nové si naštudovať. Pretože na škole som preto, lebo chcem, bolo to moje vlastné rozhodnutie a hoci nie som typický knihomoľ, nebránim sa novým veciam, ani novým vedomostiam.

A tak, keď mám zrazu viac voľného času (a do skúškového je ešte ďaleko), zájdem si pokojne a bez nátlaku aj do knižnice, prihlásim sa na kurz španielčiny alebo sa dám na jógu. To teraz dosť letí, ste nevedeli?

Štúdium na diaľku

Študovať  je dnes také jednoduché, a najmä prístupné. Naši rodičia mohli o možnostiach, aké máme my dnes, iba snívať, no napriek tomu ich tak trestuhodne zahadzujeme. Lenže prečo skončiť pri jednom vyštudovanom odbore, keď je internet doslova zahltený online kurzami a štúdiom od výmyslu sveta? Vážne, z pohodlia domova (či internátu) tak môžete „navštevovať“ online kurzy z najlepších svetových univerzít.

Vyše 70 škôl, neziskových organizácií a medzinárodných organizácií ponúka svoje kurzy na webe https://www.edx.org/. edX sa však od iných, podobných platforiem (ako sú Coursera  či Udacity) odlišuje v jednom podstatnom detaile: je čisto neziskový a funguje ako open-source platforma.

Stáž ako vstupenka do skvelej budúcnosti

A keď vás nebaví sa len učiť, učiť (či už doma, na intráku alebo v škole), vyjdite medzi ľudí a získavajte prax. Namiesto obyčajnej brigády však skúste nejakú stáž, hoci aj menej (respektíve vôbec) platenú, najlepšie v perspektívnej nadnárodnej spoločnosti, kde by vám prípadne vedeli podržať miestečko aj po úspešnom absolvovaní vysokej.

Chápete, nech máte zo života na internáte aj niečo viac, ako len nezabudnuteľné spomienky...