Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Technické vysoké školy na Slovensku

Technické školy sú dobré školy, o tom niet pochýb. Ako totiž ukázali posledné prieskumy, práve absolventi vysokých škôl s technickým zameraním nemajú problém uplatniť sa aj v praxi. To viete, v dnešnej dobe nie je špičkových IT expertov nikdy dosť.

Ako je to teda s ponukou týchto univerzít u nás? Prinášame Vám výber najlepších technických škôl na Slovensku, ktoré stojí za to študovať. A v prípade ďalších otázok či nejasností sa na nás pokojne obráťte.

Slovenská technická univerzita v Bratislave (STU)

Slovenská technická univerzita v Bratislave (STU) je považovaná za vôbec najlepšiu technicky zameranú univerzitu u nás. Podľa rebríčka ARRA, ktorý každoročne hodnotí kvalitu našich vysokých škôl, je STU najlepšou univerzitou pre chemické technológie, ako aj pre počítačové a technické vedy. A podľa svetových rebríčkov je najlepšou technickou univerzitou na Slovensku a treťou najlepšou univerzitou s týmto smerovaním  vrámci SR a ČR.

Slovenská technická univerzita v Bratislave (STU) sa považuje za modernú, výskumno-vzdelávaciu inštitúciu, ktorá ponúka technické vzdelávanie a zapája študentov do výskumu v oblasti prírodných vied, počítačových vied, stavebníctva, architektúry, chémie, potravinárstva či materiálových technológií. Univerzita poskytuje štúdium vo všetkých troch stupňoch: bakalárske, inžinierske/magisterské a doktorandské študijné programy. STU naviac ponúka programy celoživotného vzdelávania a MBA štúdium v spolupráci s TU Wien.

 

Fakulty STU:

- Stavebná fakulta

- Strojnícka fakulta

- Fakulta elektrotechniky a informatiky

- Fakulta chemickej a potravinárskej technológie

- Fakulta architektúry

- Fakulta informatiky a informačných technológií

- Materiálovotechnologická fakulta (so sídlom v Trnave)

 

Technická univerzita v Košiciach (TUKE)

Technická univerzita v Košiciach (TUKE) bola zriadená na základe Vládneho nariadenia č. 30./1952 Zb. z 8. júla 1952. Šlo o vysokú školu s troma fakultami, a to fakultou ťažkého strojárenstva, baníckou a hutníckou fakultou. V roku 1969 pribudla ešte elektrotechnická fakulta a v roku 1976 stavebná fakulta.

V súčasnosti študuje na deviatich fakultách TUKE vyše 9 000 študentov vo všetkých troch stupňoch vysokoškolského štúdia - v bakalárskom, inžinierskom a magisterskom a v doktorandskom štúdiu.

Technická univerzita v Košiciach pokrýva široké spektrum potrieb vzdelávania nielen pre región východného Slovenska, ale v mnohých odboroch je jediným centrom vedy, výskumu a vzdelávania nielen na Slovensku, ale aj v stredoeurópskom priestore. Úzko spolupracuje s inými univerzitami a s priemyselným zázemím regiónu i celého Slovenska.

 

Fakulty TUKE:

- Fakulta baníctva, ekológie, riadenia a geotechnológií

- Hutnícka fakulta

- Strojnícka fakulta

- Fakulta elektrotechniky a informatiky

- Stavebná fakulta

- Ekonomická fakulta

- Fakulta umení

- Letecká fakulta

- Fakulta výrobných technológií (sídliaca v Prešove)